Test Race #1


Nadišiel čas otestovať monoposty pre nadchádzajúcu sezónu Formuly 1. Tretí nedeľný večer v roku bude patriť prvým testovacím pretekom pred sezónou 2021. Už vyše mesiaca prebiehajú na trati v Jereze testy, kde jazdci spoznávajú nové autá, niektorí aj samotný nový simulátor.

Na okruhu neďaleko mesta Cádiz sú vypísané preteky na 33 kôl. Mali by trvať niečo menej ako trištvrte hodiny. Harmonogram začína dvojdielnou kvalifikáciou o 19.30h

19:30 - 19:45   kvalifikácia 1
19:45 - 19:55   kvalifikácia 2
19:55 - 20:00   warm up
20:00   štart pretekovV priebehu zajtrajšieho dňa výjde update s viacerými farebnými kombináciami ligového auta, aby sme to na trati mali trošku pestrejšie. Používanie systému DRS už nebude možné počas celého kola.
Pripomíname, že v kvalifikácií je zakázané použiť ESC mimo svojho boxového státia. Takisto chceme upozorniť, aby ste nezabudli po dokončení svojho meraného pokusu vypnúť kvalifikačný motorový boost. Toto navýšenie výkonu má veľký vplyv na životnosť motora a je určené na jedno rýchle kolo. Pri väčšej snahe je možné spraviť aj dva pokusy za sebou, no vyžaduje si to minimálne zvýšené chladenie motoru.Jerez sa nachádza na území Andalúzie. Trať bola v období rokov 1986 až 1990 hostiteľom piatich Veľkých cien Španielska. V deväťdesiatych rokoch minulého storočia bola ešte dva rázy použitá ako dejisko Veľkej ceny Európy. Práve posledná návšteva "efjednotky" znamenala jedny z najkontroverznejších pretekov v celej histórii kráľovnej motoršportu. Písal sa rok 1997 a o titul bojovali Jacques Villeneueve a Michael Schumacher. Už v kvalifikácií nastala nadmieru zaujímavá situácia, keď trojica Villeneuve, Schumacher a Frentzen zaznamenali úplne identické časy.
V samotných pretekoch došlo ku legendárnej kolízií medzi dvomi ašpirantami na titul. Po neskorších pátraniach vyšlo najavo, že Michael Schumacher zatočil do Villeneuevovho Williamsu úmyselne a bol tak napokon diskvalifikovaný z celej sezóny. Stalo sa tak vôbec prvý a jediný krát v celej histórií. Villeneuve držal vedenie až do posledného kola. V ňom ale pred seba pustil oba McLareny. Údajne sa jednalo o dohodu medzi Frankom Williamsom a Ronom Dennisom. Mika Hakkinen sa tak tešil zo svojho prvého kariérneho triumfu, Jacques Villneuve z titulu majstra sveta.
Circuito de Jerez už Veľkú cenu Formuly 1 nikdy nehostil. Do roku 2015 sa tu však konali predsezónne testy.

Copyright © 2024 Virtual Racing Nation. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.