Formula 1 2024

Do startu nové sezony Formule 1 zbývá něco málo přes měsíc, což je ideální doba k představení následujícího programu.

Licenční testy odstartují již tradičně v tureckém Istanbulu 01/02 o půlnoci a potrvají 16 dní. Skončí tedy v pátek 16/02 v 23:59, kdy bude server vypnut. Oproti minulým letům vneseme do testů trochu nejistoty v podobě neveřejných časů. Přístup na server je volný pro všechny. 

Prvních 10 jezdců dle pořadí šampionátu 2023 má rezervováno místo v nadcházející sezoně a nemusejí se účastnit Licenčních testů.

1. Patrik Sevett

2. Jan Sýkora

3. Peter Vagapov

4. Denis Urban

5. Tomáš Procházka

6. Jaroslav Procházka

7. Martin Bruňanský

8. Peter Knap

9. Peter Urban

10. Tomáš Vejrych

O zbylých 10 míst se jezdci poperou v Licenčních testech.

Pokračujeme s modem z loňské sezony (FSR) v jeho finální verzi. 

Mod i trať najdete na Steam Workshopu. Na server se dostanete přes direct connect

Licenční testy se budou řídit následujícími pravidly:

  • Každý jezdec bude mít 16 dní možnost k tomu, aby dosáhl co možná nejlepšího času. Každý hotlap bude kontrolován. Za každé překročení limitů tratě bude jezdci připočtena penalizace 0,5 sekundy.
  • Bude se jezdit se zamčeným setupem.
  • Dle dosažených časů bude sestaveno pořadí jezdců, ve kterém bude probíhat Výběr týmů.
  • Jezdci mimo nejrychlejší dvacítku účastníků se stanou náhradníky.
  • Okruhem, na kterém se Licenční testy odehrají, bude turecký Istanbul Park.
  • Licenční testy proběhnou na uzamčeném setupu a za stálého slunečného počasí.
  • Každý jezdec je povinen zaslat ke kontrole replay svého nejrychlejšího kola (Hot Lap) na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Cesta k nalezení replaye: Steam/steamapps/common/rFactor 2/UserData/Replays, případně ve Steamu kliknout pravým na rFactor 2 > Spravovat > Procházet místní soubory > UserData/Replays. Pokud jezdec nepošle replay do soboty 17.02. do 12:00, nebude figurovat v konečném seznamu jezdců. V případě menšího počtu, než 20 jezdců, spadne tento jezdec na konec tohoto seznamu. POZOR! Replaye se po čase přepisují, proto je doporučeno si replaye se zajetými rychlými koly zálohovat! Při zasílání replaye je potřeba uvést také datum a čas, kdy bylo kolo zajeto! 
  • Výběr týmů bude probíhat ve foru, a začne v sobotu 17.02. v 18:00. Každý jezdec je povinen se nejpozději do 24 hodin od posledního výběru (v případě prvního jezdce od začátku Výběru týmů) vyjádřit ke své volbě. Pokud se nevyjádří, spadne na konec seznamu jezdců.
  • Každý jezdec má právo, zvolit si svého týmového kolegu. Může jím být ale jen jezdec, který figuruje mezi prvními 20 v seznamu jezdců. V případě menšího počtu, než 20 jezdců, může být za kolegu zvolen jezdec, který se zúčastnil Licenčních testů.
  • Každý jezdec má právo zvolit si libovolné číslo v rozmezí 2 - 99. Číslo 1 si může jako úřadující šampion zvolit Patrik Sevett. Pokud je jezdec vybrán jako týmový kolega, pak si tento jezdec vybírá své číslo dle určeného pořadí.

PŘEJEME HODNĚ ŠTĚSTÍ V LICENČNÍCH TESTECH!


Copyright © 2024 Virtual Racing Nation. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.