Událost, na kterou jsme se všichni těšili, se na konci třetího měsíce letošního roku stala realitou. Velká cena Austrálie odstartovala dlouhou sezonu Formule 1. Na startovní rošt se postavilo 18 pilotů.
Slovenské slovo úvodem:
Po celý závodní víkend se nad Melbourne honily mraky a nejinak tomu bylo i v kvalifikaci. Její první část začala na mokré trati, ale v závěru patnáctiminutové části začalo pršet. Nejrychlejšího času dosáhl Jakub Smetana (1:35.806), desetinu před Ondřejem Nigrinem. Brány kvalifikace se zavřely pro Tomáše Nigrina, Martina Adamce, Jana Havelku, Tomáše Procházku, Miloše Tutka, Tomáše Králíka a oba piloty Williamsu Martina Kýbla a Jana Bubna.
Druhá desetiminutová část kvalifikace začínala za hustého deště. Pršet však přestalo a poslední minuty jezdci kroužili na osychající trati. Na Pole position nakonec s časem 1:35.475 dosáhl Ondřej Nigrin, druhý Jakub Smetana zaostal téměř o vteřinu. Skvělý třetí čas zajel Richard Ševeček, pro některé mohl být překvapením čtvrtý čas Lubomíra Ničeho. Třetí řadu utvořili Slováci Patrik Hanko a Martin Bruňanský. Marek Petráš dostal druhý Red Bull na 7. místo. Ze 4. řady spolu s ním startoval Břetislav Uchytil. Jaroslav Procházka s Honzou Sýkorou pak uzavřeli prvních 5 řad.
Na startovním roštu přivítalo jezdce sluníčko, trať ale byla stále vlhká. Většina jezdců až na čtyři výjimky zvolila start na zeleně značených přechodných pneumatikách. Oněmi výjimkami byli osmý Břetislav Uchytil a z chvostu pole startující Tomáš Králík v Alpha Tauri a také oba Williamsy Martina Kýbla a Jana Bubna. Všichni čtyři zvolili pneumatiky do extrémního mokra.
Drama se odehrálo už v zahřívacím kole. Tomáš Procházka dostal mezi 10. a 11. zatáčkou aquaplaning a jeho Alfě se nestihl vyhnout Miloš Tutko. Oba jezdci tedy startovali z boxové uličky.
Samotný start příliš nevyšel jezdcům v první řadě, a tak mohl Richard Ševeček přesprintovat Nigrina i Smetanu najednou a získat vedení. Ondra Nigrin udržel alespoň druhé místo. Skvěle odstartoval také Patrik Hanko, když za sebe odsunul obě Ferrari. Smetana se propadl na čtvrté, Niče na páté místo. Šesté místo si i přes nedobrý start udržel Martin Bruňanský.
Ve třetí zatáčce těžce zkoušený Haas Břetislava Uchytila postoupil na 7. místo před Marka Petráše, který ve dvou ze tří zatáček navštívil prostor za obrubníkem. Za ním se usadili Martin Adamec s Honzou Havelkou. Už jedenáctého jsme mohli registrovat Tomáše Králíka. Jaroslav Procházka se v úvodu nevyhnul drobným kolizím a spadl na 12. místo. Společnost mu přitom stále dělal Jan Sýkora. Tomáš Nigrin držel 14. pozici. Za ním rozdělil oba Williamsy Miloš Tutko. Tomáš Procházka se po startu z boxů propracoval až na úroveň svého bratra, nevyšel mu ale průjezd sedmou zatáčkou a po hodinách začínal jako poslední.
Jen něco přes polovinu úvodního kola vydržel v pozici lídra Richard Ševeček. Ve 12. zatáčce pilot Red Bullu vyjel mimo trať a nabídnuté šance neváhal využít Ondřej Nigrin. Velmi opatrný průjezd touto zatáčkou zvolil Tomáš Nigrin, kterého snadno předjeli Kýbl s Tutkem. Chybovalo se také na jiných místech v Albert Parku. V Ascariho zatáčce Tomáš Králík pod tlakem neudržel Jaroslava Procházku a po chybě pilota Alpha Tauri jej překonal také Honza Sýkora.
Na závodní dráze se neudržel ani Martin Bruňanský a po výletu v Prostově zatáčce přenechal průběžné 6. místo Břetislavu Uchytilovi. Hodiny na výjezdu z poslední zatáčky odsunuly na předposlední místo Miloše Tutka. Posledním v pořadí byl Tomáš Nigrin, který byl na návštěvě mechaniků.
To už se ale lídr závodu Ondra Nigrin nacházel v polovině druhého kola, na jehož začátku se na trať v Melbourne spustil hustý déšť. Jaroslav Procházka s Honzou Sýkorou si vyměnili místa. Po jejich kontaktu je předjel zpět Tomáš Králík a Procházku také Havelka, který měl pár sekund před tím také problém v poslední zatáčce.
Richard Ševeček po skvělém startu neudržel ani druhou příčku. Ve 2. kole v 11. zatáčce znovu vyjel mimo trať, čehož tentokrát využil Patrik Hanko. Jan Sýkora předjel Martina Adamce a posunul svůj Aston Martin na 9. místo. S přezouváním na pneumatiky do extrémního mokra začali na konci druhého kola Ševeček s Bruňanským. Následovali je Jan Havelka, Martin Adamec a Tomáš Procházka.
Záznam Live Streamu s komentářem Petra Paláska:
Břetislav Uchytil začal ve 3. kole těžit ze své volby mokrých pneumatik a předjetím Lubomíra Ničeho a Jakuba Smetany se posunul už na 3. místo. Pro mokré pneumatiky zamířili do boxů Patrik Hanko, obě Ferrari, Marek Petráš a Jaroslav Procházka. Jako poslední si pro vhodnější obutí na konci 4. kola zajel vedoucí Ondřej Nigrin. Uchytil však vytěžil z mokrých pneumatik maximum a po Nigrinově pit stopu převzal pilot Haasu vedení. Na tváři Gunthera Steinera s objevil úsměv.
Jediné kolo rozdílu v jízdě na mokrých pneumatikách vyslalo dříve stavějící jezdce do popředí. Čtvrté kolo dokončoval Břetislav Uchytil na vedoucí pozici. Druhý byl Richard Ševeček, na nějž ale tlačil Patrik Hanko. Ondřej Nigrin se v boxech propadl na 4. místo. Maťo Bruňanský dřívějším přezutím přeskočil obě Ferrari a byl pátý. Jakub Smetana byl šestý, Lubomír Niče sedmý. Na skvělém 8. místě se ukazoval Martin Kýbl před Markem Petrášem. Bodovanou desítku zatím uzavíral Jan Havelka, který přišel o kolegu. Jan Sýkora už ve 2. kole chyboval a vylétl z tratě. Porucha na převodovce ale znemožnila Honzovi zařadit zpátečku a pilot Astonu Martin se zapsal na seznam odstoupivších, který čítal dvě jména. V závodě po selhání motoru nepokračoval ani Tomáš Králík. Ten odstupoval z 10. místa.
V 5. kole se Ševeček neubránil Hankovým útokům a klesl na 3. místo. Efektní, nikoli však efektivní smyk předvedl na výjezdu z druhé zatáčky Martin Bruňanský. Jakub Smetana měl usnadněnou cestu na 5. místo. Marek Petráš překonal Martina Kýbla a byl osmý.
Dalším chybám se nevyhnul Richard Ševeček a v 6. kole spadl za Nigrina se Smetanou a Bruňanským až na 6. místo. Jan Havelka odsunul Martina Kýbla na poslední bodovanou pozici. Pokračování v závodě vzdali Jan Buben a Miloš Tutko.
Chyboval také vedoucí Břetislav Uchytil a v 7. kole přišel o vedení, do kterého se dostal Patrik Hanko. Uchytil se propadl i za Nigrina na třetí pozici. Havelka chyboval a propadl se zpět za Kýbla, kterého následně překonal Jaroslav Procházka.
Zničené pneumatiky odsunuly Břetislava Uchytila za Smetanu a v 8. kole i do boxů. Stejný problém i nápad měl i Ševeček. Oba zvolili novou sadu mokrých pneumatik, ačkoli žádná voda již na závodní dráhu nepadala.
Patrik Hanko svou výměnou pneumatik v 9. kole přenechal vedení Ondrovi Nigrinovi. Sláva Uchytil na nových pneumatikách předjel šestého Marka Petráše. Technické problémy vyřadily do té doby jedenáctého Jaroslava Procházku.
Patrik Hanko na čerstvých pneumatikách do mokra opravdu letěl a přímo na trati dokázal ve 14. kole předjet Jakuba Smetanu. O kolo později dostihl také Ondru Nigrina, který ale zmizel v pit lane. Pro výměnu obutí se rozhodl také Smetana. Zatímco pilot Ferrari nazul modře značenou směs, Nigrin nasadil přechodné pneumatiky. Ty měli a svých monopostech také Marek Petráš a Lubomír Niče. Tomáš Procházka na 10. místě se dokonce odvážil k volbě střední suché sady, na tu však bylo ještě příliš brzy. Nicméně přechodné pneumatiky fungovaly výborně a všichni na nich zrychlovali. Patriku Hankovi tedy nezbylo nic jiného, než potřetí zamířit do boxů, tentokrát pro intermediates. Z boxů vyjel v 17. kole zhruba 2 vteřiny za vedoucím Nigrinem. Třetí pozici s odstupem dalších 5 sekund držel Jakub Smetana. Martin Bruňanský na něj už ztrácel přes 15 sekund. Oba přitom jeli na pneumatikách do mokra. Pátý byl s už výraznou ztrátou, za to na těch správných pneumatikách Marek Petráš. Risk Tomáše Procházky se suchou pneumatikou nevyšel a proto se do boxů vrátil pro přechodné obutí. Závod vzdal také Martin Adamec.
Nezapomeňte se podívat ani na sestřih toho nejlepšího:
Na závodní dráze se začala objevovat vysychající ideální stopa a přechodné pneumatiky se zdály být jako ideální volba, a proto si pro ně zajel v 20. kole také Jakub Smetana. Zůstal přitom na třetí pozici, když Martina Bruňanského zbrzdily vlastní chyby. Výhoda přechodných pneumatik zmizela s opětovným deštěm.
Trať byla čím dál více mokrá. Chybě se nevyhnul vedoucí Ondřej Nigrin. Do vedení tedy šel znovu Patrik Hanko. Nigrin po chybě odjel do boxů pro novou sadu přechodných pneumatik. Na konci pole přitom všem došlo ke krásném manévru Tomáše Nigrina na Martina Kýbla. Do cíle závodu nedojela ani druhá Alfa Romeo. Tomáš Procházka v 22. kole havaroval.
From hero to zero. Tak by se jednoznačně dala charakterizovat Velká cena Austrálie v podání Břetislava Uchytila. Po skvělé strategické volbě pneumatik do mokra hned na startu následovalo získání pozice lídra závodu. Od 7. kola se ale Uchytil trápil, což vyvrcholilo spektakulární havárií v 24. kole. Nebyl však posledním. Patrik Hanko zažil malou sportovní tragédii, když na výjezdu z první zatáčky v 27. kole havaroval a urazil levé zadní kolo. Pozici lídra tak převzal Jakub Smetana se desetivteřinovým náskokem na Ondřeje Nigrina. Na třetí místo na chvíli nakoukl Marek Petráš. Čtvrtý Bruňanský už ztrácel na Smetanu přes minutu a půl. Zároveň ale byl na čerstvých mokrých pneumatikách. Páté místo patřilo Richardu Ševečkovi, šesté Lubomíru Ničemu. Jan Havelka se pohyboval osamoceně na 7. příčce před Tomášem Nigrinem. Devátým a zároveň posledním byl Martin Kýbl. Bruňanský s Kýblem jezdili jako jediní na modrých pneumatikách. Byli jsme v polovině závodu a v závodě pokračovala polovina jezdeckého pole.
|
Martin Bruňanský v 27. kole vystřídal Marka Petráše po jeho chybě na bronzové pozici. Petráš následně zamířil do boxů pro pneumatiky do mokra. Ondra Nigrin v 29. kole při snaze zaútočit na Jakuba Smetanu dostal smyk a trefil zídku. Ve stejném kole navštívil mechaniky, kteří mu nazuli přechodné pneumatiky. O kolo později si pro ně zajel i vedoucí Smetana. Ševeček s Kýblem také stavěli, obuli však pneumatiky do mokra.
Nad Melbourne se znovu hustě rozpršelo, a tak tedy Smetana s Nigrinem v 30. kole své pitstopy zopakovali, aby mohli závodit na pneumatikách do extrémního mokra. Mezi oběma byl rozdíl 9 sekund. Třetí kroužil Martin Bruňanský se ztrátou minuty a 20 sekund. Dvojice Red Bullů na čtvrtém resp. pátém místě v pořadí Petráš, Ševeček už ztrácela celé kolo. Šestou pozici držel Lubomír Niče, sedmou Jan Havelka a osmou Tomáš Nigrin. Devátý zůstával Martin Kýbl.
Pršet přestalo a dráha začala znovu osychat, nicméně Ondřej Nigrin při svém šestém pitstopu v 38. kole nasadil znovu mokré pneumatiky. V následujících kolech jej napodobily oba Red Bully, s tím rozdílem, že oba jezdci nasadili přechodné pneumatiky. Během 43. kola ale začalo znovu pršet. Smetana s Bruňanským tedy rovnou nasadili pneumatiky do mokra. Pozici lídra převzal Ondřej Nigrin, jeho náskok činil 12 sekund na Jakuba Smetanu. Petráš a Ševeček byli nuceni vyměnit pneumatiky, na jejich pořadí to však nic nezměnilo.
Pro nové obutí musel také Ondřej Nigrin. Stalo se tak v 47. kole. Do vedení tedy šel zpět Smetana, k dispozici měl sedmivteřinový náskok. Nigrin jeho náskok však během chvíle zlikvidoval a byl dvě vteřiny za Smetanou.
V 55. kole zamířil Nigrin znovu do boxů. Vyjel z nich na přechodné směsi pneumatik, nicméně o vítězi se zdálo být rozhodnuto. Smetana v čele pracoval tři kola před cílem s dvacetisekundovým náskokem. Nicméně i jeho pneumatiky toho už za sebou měli dost, a tak také pilot Ferrari zamířil v sedmapadesátém, tedy předposledním, kole na nucenou výměnu. Nigrin jeho náskok během dvou kol vymazal a po Smetanově pitstopu převzal vedení. Rozdíl mezi oběma borci činil 22 vteřin. Jakub Smetana navíc na vlhkém povrchu dostal smyk a poničil zavěšení levého předního kola. Naštěstí pro něj se mu podařilo dojet do cíle.
Ondřej Nigrin převzal vedení ve Velké ceně Austrálie v posledním kole a nikým neohrožován si dojel pro první vítězství ve Formuli 1. Jakub Smetana dovlekl Ferrari po třech kolech do cíle na druhé pozici, ačkoli dlouho sahal po vítězství. Stupně vítězů doplnil Martin Bruňanský. Čtvrté místo je skvělé pro Marka Petráše a Red Bull. Sportovní katastrofa potkala Richarda Ševečka, kterého jen tři zatáčky před cílem zradil motor. V pořadí jej nakonec přeskočil Lubomír Niče, Ševeček byl klasifikován jako šestý. Sedmé místo na úvod značí dobrý výkon Jana Havelky. Osmou pozicí podpořil bratrovo vítězství Tomáš Nigrin a jako devátý v cíli byl klasifikován Martin Kýbl.
Velká cena Austrálie byla zrádná a těžká. A byla dlouhá. Cíl spatřilo jen 9 pilotů. V neděli 04.04. nás čeká druhý závod letošní sezony, kterým bude Velká cena Bahrajnu. "Efdvojky" ve čtvrtek udělaly okruhu Sakhir slušnou reklamu, tak si pojďme noční závod užít.
Průběžná klasifikace kopíruje výsledky Velké ceny Austrálie. Jakub Smetana získal bonusový bod za nejrychlejší kolo závodu.
V Poháru konstruktérů se o průběžné vedení dělí Alpine a Ferrari s 29 body. Třetí příčka patří Red Bullu, o pět bodů zpět je čtvrtý McLaren. Na body v Melbourne ještě dosáhly týmy Aston Martin a Williams.
Při řešení incidentů jsme se rozhodli upravit formát trestů. V mnoha případech se stávalo, že jezdec obdržel časovou penalizaci, ale závod nedokončil. Od dnešního dne proto v případě nedokončení závodu převádíme trest do dalšího závodu, a to v podobě posunu na startovním roštu.
Patrik Hanko
Stisknutí ESC mimo boxové stání a pokračování v kvalifikaci. Patrik Hanko – Zákaz kvalifikace a start z posledního místa v příštím závodě, kterého se zúčastní
4:15 Jaroslav Procházka x Břetislav Uchytil
Jaroslav Procházka způsobil v 1. kole závodu kolizi s Břetislavem Uchytilem. Jaroslav Procházka - Penalizace 10 sekund k celkovému času závodu/Pokles 5 míst na startovním roštu
4:18 Martin Adamec x Jan Sýkora
Martin Adamec způsobil v 1. kole závodu kolizi s Janem Sýkorou. Martin Adamec - Penalizace 5 sekund k celkovému času závodu/Pokles 3 míst na startovním roštu
12:42 Jan Buben x Tomáš Procházka
Jan Buben způsobil kolizi s Tomášem Procházkou, přitom došlo k překročení výjezdové čáry z boxové uličky. Jan Buben - Penalizace 10 sekund k celkovému času závodu/Pokles 5 míst na startovním roštu
Kontrola výjezdové čáry z boxové uličky
Tomáš Nigrin – Penalizace 5 sekund k celkovému času závodu
Jan Havelka (2x) – Penalizace 10 sekund k celkovému času závodu
Kontrola nejrychlejšího kola závodu
Jakub Smetana – 23. kolo: OK
Tomáš Nigrin - Přičtení penalizace 5 sekund k celkovému času závodu
Jan Havelka - Přičtení penalizace 10 sekund k celkovému času závodu
Martin Adamec - Pokles 3 míst na startovním roštu
Jaroslav Procházka - Pokles 5 míst na startovním roštu
Jan Buben - Pokles 5 míst na startovním roštu
Patrik Hanko - Zákaz kvalifikace a start z posledního místa
1. Ondřej Nigrin, Alpine
Kvalifikace: Celkem dost jsem si na vodě věřil, podařilo se mi naladit auto a našel jsem dobrý rytmus. Nakonec se mi povedlo získat první Pole position hned v úvodu sezóny.
Závod: Snažil jsem se hlavně na začátku neudělat nějakou zbytečnou chybu. Byla to celkem loterie, co se pneumatik týče. Nakonec ale drtivá většina jezdců zvolila stejnou strategii pro start závodu. Celý závod jsem se snažil jet na hraně, ale tak, abych neskončil ve zdi. I tak jsem udělal pár chyb, ale naštěstí jsem se dokázal dostat zpět na první místo. Omlouvám se Kubovi za ten chaotický závěr.
Těším se do Bahrajnu.
2. Jakub Smetana, Ferrari
Kvalifikace: Můj první závod na mokru na ostro v rFactoru 2. Hlavní bylo získat nějaký zkušenosti. Každý kolo to bylo lepší a lepší. První část byla úplně v pohodě. Ve druhé části kvalifikace ve finálním pokusu jsem v poslední zatáčce udělal chybu a tím ztratil šanci možná ohrozit čas Ondry.
Závod: Start nebyl ideální, ale na moje poměry to ušlo. Propadl jsem se na čtvrtý místo. Déšť byla velká loterie. Ani nevím kolikrát jsem byl v boxech. Jak se závod ustálil, kroužil jsem třetí za Patrikem a Ondrou. Bylo těžké je stahovat, takže jsem se soustředil na sebe. Po odpadnutí Patrika jsem se dostal na druhé místo a po pár kolech jsme se s Ondrou nějak záhadně ocitli na stejné strategii. Nicméně na konci jsem zariskoval a pokusil se do cíle dojet na ojetých mokrých pneumatikách, což nevyšlo. Gratulace Ondrovi!
A také velké díky patří všem adminům za znovuobnovení ligy!
3. Martin Bruňanský, McLaren
Príprava na novú sezónu nebola taká ako by som chcel. Na tréning nebolo veľa času, jazdil som väčšinou po nociach a nedokázal som sa sústrediť. Nakoniec som sa dostal do tempa, s ktorým panovala u mňa relatívna spokojnosť, no vedel som, že na najrýchlejších to stačiť nebude. Aj tak som si ale veril, že by som sa mohol dostať minimálne na pódium.
Poveternostná situácia však bola zlá a dážď nás všetkých zaskočil. S autom to však bolo trápenie a vedel som, že to v pretekoch bude iba boj o prežitie. V kvalifikácií som mal ale pekné tempo. Kolo sa mi podarilo rozbehnúť výborne a ak by som nespravil chybu na začiatku druhého sektoru, pravdepodobne by mi to stačilo na poleposition, no na keby sa nehrá a práve o týchto nepredvídateľných okolnostiach je šport.
Na štart som zobral pneumatiky do prechodných podmienok, pretože trať vysychala. Štart bol pomerne dobrá a vyhol som sa kolíziam. O pár kôl neskôr však začalo znovu hustejšie pršať a museli sme zájsť pre pneumatiky do extrémneho mokra. Od toho momentu to bolo už iba trápenie. Mokré zmesi sa brutálne prehrievali a nebol som schopný odjazdiť ani desať kôl v kuse. V jeden moment to ale vyzeralo, že by sme mohli nasadiť znovu zeleno označenú sadu, no scenár zo začiatku pretekov sa opakoval.
Tempom som na prvú trojicu nestačil a moje preteky boli dosť osamotené. Po havárií Patrika Hanka mi spadlo do rúk tretie miesto. Po vývoji pretekov z toho bolo teda nečakaných 15 bodov, ktoré určite potešia, no v Bahrajne musíme poriadne zabrať. Nečakal som, že za najlepšími budem tak ďaleko, no viem, že stratu dokážem zmazať. Na suchu by to malo byť podstatne vyrovnanejšie. V Sakhire by sa mal ukázať už aj môj kolega, s ktorým chceme mieriť na najvyššie pozície v Pohári konštruktérov.
Veľká gratulácia patrí Ondrovi k jeho prvému víťazstvu vo Formule 1 a Jakubovi za parádny výkon. Teším sa na vás v Bahrajne.
4. Marek Petráš, Red Bull
Na Velkou cenu Austrálie jsem se velmi těšil. Bohužel jsem nemohl dát tréninku tolik, kolik jsem chtěl. Vůbec jsem nevěděl, kde bych se mohl pohybovat.
Kvalifikace začala na mokru. První pokus v první části se mi vůbec nepovedl a trochu jsem se bál, že pokud začne víc pršet, tak už se do Q2 nedostanu. Nakonec se mi podařilo zajet čtvrtý čas. Sice jsem se později propadl na konec TOP10, ale svůj čas jsem ještě vylepšil, takže jsem do Q2 postoupil. Tam jsem svůj čas z Q1 vylepšil o víc než vteřinu a mohl jsem startovat ze 7. místa, které je na startovním roštu umístěno v závodní stopě, takže je na něm méně vody.
Měl jsem dobrý start, bohužel jsem ale později protočil zadní kola a to co jsem získal, jsem brzy ztratil. V první zatáčce jsem byl mimo trať, ve druhé taky. Byly za mnou nějaké drobné kolize, které se mi naštěstí vyhnuly, i když mi Tomáš Procházka poslal před druhou zatáčkou pozdrav prostřednictvím Slávy Uchytila. :D Ze startovního zmatku jsem vyjel na 8. místě.
Závod byl o startu do cíle o disciplinovanosti a opatrné jízdě na vodě, kterou jsem si chvílemi velmi užíval, chvílemi na ni nadával. Zvlášť když jsem přezul na přechodné pneumatiky a začalo pršet. :D V první části závodu jsem se pohyboval kolem Lubomíra Ničeho, který však v pozdější fázi závodu ztratil a už se mi nepřiblížil. V polovině závodu jsem se přetahoval s Richardem o lepší umístění, ale pneumatiková loterie udělala své a tak jsem mohl pracovat s náskokem kolem 40 vteřin.
Za celý závod jsem se několikrát roztočil. Někdy jsem jen těsně minul zeď. Naštěstí jsem vždy mohl pokračovat bez poškození. Celý závod jsem těžil z problémů ostatních a v závěrečné části jsem byl už čtvrtý, zhruba minutu za Martinem Bruňanským.
Čtvrté místo na úvod sezony je pro mě výborným výsledkem. U prvního závodu v sezoně jsem čekal, že bude hodně výpadků. Takže jsem tajně doufal, že by ta první pětka mohla vyjít. Celkový dojem z Velké ceny Austrálie mohl být o stupeň lepší, pokud by Richardovi v posledním kole neodešel motor. Mezi týmy jsme ale na třetím místě před McLarenem, takže v Red Bullu panuje spokojenost. Gratuluju všem, kteří dokázali přežít tyhle náročné podmínky a Ondrovi zvlášť.